11
دسامبر

مزایای روکش وکیوم نسبت به روکش های چوب و ام دی اف | رنگین پلاست

مزایای روکش وکیوم که به آن وکیوم پی وی سی هم گفته میشود بر خریداران این محصول پوشیده نیست. از مزایای روکش وکیوم یا روکش PVC ممبران نسبت به روکش چوب و روکش ام دی اف متنوع بودن آن میباشد. امروزه اکثر خریداران لوازم چوبی طرفدار روکش های ممبران شده اند و از مزایای روکش وکیوم آگاه شده اند زیرا روکشی یک دست و یکپارچه را تحویل مشتری میدهد که تمامی درزها را نیز پوشش داده و جلوه و نمای بصری قابل قبولی را به بیننده القا میدهد. علاوه بر مزایای روکش وکیوم باید گفت این روکش انحصارا جهت کابینت استفاده نمیشود زیرا تصور عامه از ممبران فقط کابینت های آشپزخانه می باشند. این روکش ها جهت تمامی محصولات چوبی نظیر میز و صندلی، تخت خواب های یک یا دو نفره، انواع مبلمان اداری یا منزل و هرگونه محصولات و فرآورده های چوبی را شامل میگردد.

طول عمر بیشتر

از مزایای روکش وکیوم میتوان به طول عمر بیشتر نسبت به سایر روکش های چوب اشاره کرد. وقتی از کابینت در مدت زمان طولانی استفاده شود قطعا دچار فرسودگی و انواع خرابی های دیگر میشود و اصولا نیاز به تعمیر یا نهایتا تعویض خواهد داشت. از مزایای روکش وکیوم ممبران عمر طولانی این محصول بر اثر استفاده سالیان متمادی میباشد. یعنی دیگر بر اثر گدر زمان و استفاده متمادی از این محصول در مقایسه با محصولات مشابه اش، فرسوده و خراب نخواهد شد و عمر طولانی تری را در برابر گذشت زمان خواهد داشت. این طول عمر ارتباطی به نوع مغزی چوب ندارد و کار با هر مغزی که روکش ممبران انجام شود به دلیل وجود ممبران در رویه کار طول عمر آن کار بالاتر خواهد رفت و این خود مهمترین مزیت از مزایای روکش وکیوم میباشد.

مقاومت بسیار بالا

کابینت های ممبران یکی از انواع کابینت موجود در بازار هستند که مشخصه بارز آن ها برجستگی های از نقش و نگار مانند حکاکی روی درب کابینت است. این کابینت ها در واقع کابینت های مدرنی هستند که با الهام از کابینت های کلاسیک طراحی شده اند. دومین شاخصه ای که برای مزایای روکش وکیوم میتوان گفت مقاوم بودن این روکش ها در برابر آسیب، رطوبت، اسید و الکل میباشد. همچنین در برابر سایش و گرما از مقاومت خوبی برخوردار است. اگر شما بر روی چوب آب بریزید یا آن را در برابر رطوبت قرار دهید، قطعا چوب پوسیده و خراب خواهد شد اما روکش ممبران باعث میشود تا مقاومت کار بالا رفته و هرگز رطوبت به داخل آن نفوذ نکند و در نهایت از طول عمر بالایی برخوردار باشد که این ویژگی را میتوان دومین مزیت از مزایای روکش وکیوم نام برد.

تنوع در طرح و رنگ

رنگ بندی و ترکیب رنگ، مساله مهمی در دکوراسیون داخلی منزل و کابینت هاست. اگر کابینتی که برای آشپزخانه خود انتخاب میکنید، از رنگ، طرح و مدل مناسبی برخوردار نباشد، کابینت شما هر چند که زیبا و شیک باشد، اما بدقواره و بد فرم به نظر بیننده می رسد. کابینت ممبران، نسل جدیدی از کابنیت های امروزی است که از مواد و متریال جدید تولید و ساخته می شود و جای خود را در بسیاری از خانه های ایرانی باز کرده است. از دیگر مزایای روکش وکیوم وجود انواع طرح و رنگ فراوان در این محصول می باشد. طرح های متنوع و رنگ بندی های زیبا آنقدر به شما حق انتخاب می دهد که بین چندین انتخاب در انواع مدل های مختلف، انتخاب بر شما دشوار میگردد و این ویژگی میتواند از جذاب ترین مزایای روکش وکیوم باشد.

قیمت مقرون به صرفه

آخرین مورد درباره مزایای روکش وکیوم قیمت های اقتصادی آن نسبت به زیبایی و شکوه کار می باشد. البته باید گفت که موارد متفاوتی برای در نظر گرفتن و تخمین زدن یک کار ممبران می باشد که آن ها را برای شما شرح خواهیم داد:

  • طرح های کنده کاری و پیچیده تر قیمتی تر می باشند
  • جنس لایه پی وی سی بکار رفته بر روی چوب در قیمت موثر است
  • جنس چسبی که برای کابینت استفاده میشود در قیمت موثر است
  • کیفیت وکیوم انجام شده مهم بوده و در قیمت موثر است
  • تجربه و تبحر سازنده محصولات چوبی برای شما در قیمت کار تاثیر بسزایی دارد
  • مشورت با افرادی که محصولات ممبران را دارند و بررسی این محصول با توجه به نیاز شما که باعث هدر رفتن بودجه شما نشود