12
دسامبر

کاربرد روکش وکیوم در طراحی دکوراسیون داخلی چیست

کاربرد روکش وکیوم در طراحی و دکوراسیون داخلی بر کسی پوشیده نیست. وکیوم ممبران یا همان روکش PVC وکیوم در دکوراسیون داخلی حرف اول را میزند. طراحی دکوراسیون و کابینت آشپزخانه های مدرن در سال های اخیر تغییرات بسیاری داشته اند. تغییراتی که باعث شد روز به روز جذابیت و تنوع در این بخش افزایش پیدا کند. سال ها پیش کابینت های چوبی جای کابینت های فلزی را گرفته و به مرور کاربرد روکش وکیوم گسترش یافت. کاربرد روکش وکیوم در کشورهای اروپایی ملقب به سبک لاکچری یا همان مجلل است که حکاکی ها در طرح ها و با ایده های مختلفی انجام میشود که با استفاده از روکش های متنوع و ضد آب پی وی سی بصورت یک پارچه وکیوم میشود.

ظرافت و زیبایی

از کاربرد روکش وکیوم ظرافت و زیبایی آن میباشد. کابینت های آشپزخانه مهمترین عنصر در هر آشپزخانه ای هستند؛ چرا که هم از نظر ظاهری در کانون توجه هستند و هم از نظر کاربردی حائز اهمیت هستند. در کاربرد روکش وکیوم و طراحی دکوراسیون داخلی منازل برای انواع مختلف کابینت آشپزخانه، سرویس مبلمان و میز و صندلی و سرویس خواب استفاده میشود. انتخاب بهترین نوع ممبران معمولا با توجه به قیمت، کیفیت و زیبایی ظاهری کار انتخاب میشود. زیبایی در انواع حکاکی های متنوع در وکیوم ممبران ظرافت این محصول را در میان دیگر روکش ها به رخ میکشد که خود یکی از مهمترین کاربرد روکش وکیوم میباشد.

مقاوم در برابر آسیب

کاربرد روکش وکیوم مقاومت آن در برابر آسیب ها میباشد. هنگامی که ضربه ای با جسم سفت و سخت یا نوک تیز به روکش های چوب وارد میشود به روکش آسیب وارد میشود اما در روکش های وکیوم ممبران وارد شدن ضربه، موجب آسیب دیدگی نمیشود و وکیوم ممبران در برابر هرگونه آسیب بسیار مقاوم میباشد که این از کاربرد روکش وکیوم میباشد. آسیب ها میتواند حتی شامل وارد شدن ضربات چکشی، کشیدن جسم برنده و هرگونه آسیب سخت باشد که وکیوم ممبران مقاومت بسیار بالایی در برابر این آسیب ها دارد و این مهمترین کاربرد روکش وکیوم میباشد.

دکوراسیون مدرن

از کاربرد روکش وکیوم در اجرای دکور میباشد. شما در نمایشگاه ها، سمینارها و تمامی کارهای اجرایی با روکش وکیوم را میتوانید مشاهده نمایید. انواع دکورهای مدرن و چشم نواز حاصل از کاربرد روکش وکیوم میباشد. البته در بین انواع طرح های مدرن، طرح های کلاسیک نیز در روکش های ممبران به چشم میخورد که چشم هر بیننده ای را خیره میسازد. برای اجرای دکورهای حرفه ای حتی در هنر هفتم نیز از وکیوم ممبران بهره گرفته میشود. جالب است بدانید دکورهای مدرن برای ویترین های انواع بوتیک ها نیز با روکش ممبران انجام میشوند که تا بحال پروژه های موفقی توسط طراحان و مجریان دکوراسیون ارائه شده است.

آشپزخانه کلاسیک

کابینت های ممبران در واقع تنها کابینت هایی هستند که در هر دو سبک کلاسیک و مدرن طراحی و تولید میشوند که یکی از موارد کاربرد روکش وکیوم است. ممبران نظر طرفداران کابینت های چوبی را به خود جلب کرده. متریال ممبران امروزه نقش اساسی را در دکوراسیون داخلی منازل ایفا میکند زیرا که یک نمای کلاسیک و مدرن را با کمترین هزینه و زیباترین دکور به نمایش میگذارد. از انواع کاربرد روکش وکیوم کابینت کلاسیک رومی بوده که در منزل و آشپزخانه از ضروریات هر خانه ای شده است. با توجه به تغییر ذائقه مردم و تغییر سلیقه، دیدگاه نسبت به کابینت هم تغییر کرده است. دیگر مردم کابینت آشپزخانه را به دید کابینت نگاه نمی کنند بلکه در نگاه اول همه به دنبال این هستند که با یک کابینت متفاوت خانه خود را از دیگران متمایز کنند.